+420 777 337 707 poradna@zasklem.com

Inkluzivní divadlo je různorodost lidí, pohledů a možností, říkají hosté Apetýtu manželé Polínkovi

24. 1. 2020

Inkluzivní divadlo je různorodost lidí, pohledů a možností, říkají hosté Apetýtu Českého rozhlasu Zlín manželé Polínkovi

https://zlin.rozhlas.cz/inkluzivni-divadlo-je-ruznorodost-lidi-pohledu-a-moznosti-rikaji-hoste-apetytu-8122613?fbclid=IwAR1FS6g2ly1YjJPMEda144iyDPTOwKWNqsQxr0dY94b_-HJrjRqAgP_kAII

Hosty Apetýtu byli speciální pedagožka a psycholožka Zdeňka Polínková. A psycholog a zakladatel inkluzivního divadla Tyjátr ModroDiv Martin Dominik Polínek.

V dopoledním rozhovoru v pořadu Apetýt byla řeč mimo jiné také o plastickém pohybu. Ten rozhýbává, zapojuje a aktivizuje zejména hluboké vnitřní svaly. To je velmi prospěšné pro každého z nás, protože svaly v této oblasti, které podpírají páteř a mají vliv na orgány, bývají povolené, což má negativní dopad na celé tělo.

Cvičením se zlepšuje koordinace, propojení hlavy a těla, naše vnímaní středu těla a jednotlivých svalů. Cvičení je pomalé, klidné, dopřává tělu a hlavě čas a probíhá bez rušivého mluvení (aby se hlava aktivně nezapojovala). Tyto nové zkušenosti pomáhají vytvářet nové neurospoje, v konečném důsledku mění náš mozek. V ideálním případě se provádí minutu pohyb a dvě až tři minuty se odpočívá a vnímají se změny a pocity.