+420 737 729 282 poradna@zasklem.com

Média – video

Videa Za sklem o.s.

25. 4. 2018
Akce „Život není zebra“ – povídání o lidech s PAS s Mgr. Zdeňkou Polínkovou – Za sklem o.s. – Zlín

20. 4. 2018
“Navzdory osudu” – osvětová akce Za sklem o.s. – Zlín pro veřejnost při příležitosti měsíce autismu.

4. 5. 2016
Rozhovor s předsedkyní organizace Za sklem o.s. Martou Pečeňovou pro publicistický pořad Sama doma.

Inspirace pro aktivity s dětmi
Za sklem o.s. – Zlín

Masáže pro děti - Mrak

Vytvořeno na motivy Obrázkových masážních karet Helen Purperhart. Tvůj kamarád si lehne na břicho, stane se z něj mrak. Klekni si k jeho chodidlům a dlaněmi přejeď celé jeho tělo od chodidel po ramena, jako když mraky plují po obloze. Najednou z mraku začne pršet. Zlehka ťukej všemi prsty po celém jeho těle. Vzduchem se míhají blesky, můžeš je malovat po kamarádově těle. Co ještě mraky umí… ?

Překážková dráha - Sedm pastelek

Jak si vyrobit překážkovou dráhu z toho co máme doma – třeba ze sedmi pastelek. S dětmi je možné vymýšlet různé způsoby jak dráhu projít nebo pastelky posbírat. Aktivitu lze také spojit s počítáním.

Masáže pro děti - pavučina
Vytvořeno na motivy Obrázkových masážních karet Helen Purperhart. Na kamarádovi teď upleteš pavučinu. Prsty kresli vlákno po vláknu – zleva doprava a zeshora dolů – od ramen až po boky. Jednotlivá vlákna spoj krouživým pohybem. Prsty po pavučině pochoduj jako pavouk. Co se do pavučiny může chytit… ? Jaký je to pocit mít na sobě pavučinu?

 

 

Masáže pro děti - provaz

Vytvořeno na motivy Obrázkových masážních karet Helen Purperhart. Z paží tvého kamaráda se stal provaz. Pevně ho chytni oběma rukama. Hnětením od dlaně k rameni šplhej po provaze nahoru. Vezmi kamaráda za ruku a pohoupej mu paži, jako bys chtěl provaz rozhoupat

Masáže pro děti - Vajíčko

Vytvořeno na motivy Obrázkových masážních karet Helen Purperhart. Tvůj kamarád se pohodlně posadí. Udělej si z ruky malou misku a polož ji kamarádovi na temeno (vršek) hlavy dlaní dolů. Tvá dlaň je teď vajíčko. Ťukni druhou rukou jemně na vajíčko. Bílek i žloutek se tvými dlaněmi roztékají z temena hlavy přes obličej, ramena, záda až dolů k zemi. Jaké to bylo mít na hlavě rozklepnuté vajíčko? 🙂

Překážková dráha - krabice

Skvělá aktivita pro rozvoj motoriky. Vše, co potřebujete jsou papírové krabice různých velikostí (od spotřebičů, bot, pro malé nožky i krabička od čaje – cokoliv co najdete). Z krabic vytvoříte cestu, kterou se děti mohou jen tak procházet… Případně se dráha může různě měnit. Pokud jich doma zrovna moc nemáte, stačí klidně dvě, se kterými se dá pracovat a hrát stejně jako ve videu. Vždy se dá začít jednoduše aby dítě získalo potřebnou sebedůvěru. Krabice také s dětmi můžete různě pokreslit.

Centrum ZLÍN

Za sklem o.s. - Zlín
Sedmdesátá 7055
760 01 Zlín

e-mail:  poradna@zasklem.com
tel: +420 737 729 282

Pracoviště PRAHA

Za sklem o.s. - Praha
U prosecké školy 832/2g
190 00 Praha 9

e-mail: saspraha@zasklem.com
tel: +420 603 228 404

Pracoviště OLOMOUC

Za sklem o. s. - Olomouc
1. máje 832/16
779 00 Olomouc

e-mail: sasolomouc@zasklem.com
tel: +420 603 849 096

Pracoviště BRNO

Za sklem o. s. - Brno
Moravské náměstí 754/13
602 00 Brno

e-mail: poradnabrno@zasklem.com
tel: +420 739 999 190